Skarby Danii

Północna Europa nierzadko jest dość niedoceniana przez turystów z większości państw, w tym również i z Polski. Z pozoru nie ma tam szczególnie wielu godnych uwagi atrakcji, a sama dość chłodna pogoda sprawia, że na wakacyjne wyjazdy znacznie częściej wybieramy południowe kraje, które mogą nam zaoferować piękne plaże. Tego typu podejście jest jednak sporym błędem, gdyż same tylko kraje skandynawskie oferują tak wiele godnych uwagi rzeczy, że każdy znajdzie w nich coś odpowiedniego.
Fantastycznym przykładem może tutaj być Dania, niezbyt duży kraj leżąca przede wszystkim na półwyspie Jutlandzkim. Zaliczana jest do kręgu krajów nordyckich, przez co sama jej kultura blisko związana jest z legendarnymi wikingami. Jest to nade wszystko kraj o niezwykle bogatej historii, więc sama tylko jego stolica – Kopenhaga – zawiera bardzo wiele ciekawych zabytków oraz innych atrakcji, dzięki którym każdy turysta może się tutaj naprawdę świetnie bawić.
Dania jest więc świetnym dowodem na to, że północna cześć Europy także może być ciekawym miejscem na spędzenie wakacji. Ponadto położona jest ona bardzo blisko Polski, przez co za jej odwiedzenie nie będziemy musieli nawet wiele płacić – naprawdę warto!
źródło: www.sportlajf.pl, http://herbaton.pl, ukibicownamalcie.pl, zoo-safari.net.pl

Inne nasze artykuły tematyczny: